Na jakim serwerze powinna być umieszczona firmowa strona internetowa? Jak dużo miejsca na dysku serwera będziemy potrzebować na pliki i pocztę? Wystarczy nam samoobsługowy hosting, czy potrzebujemy indywidualnej obsługi? Którego dostawcę usług hostingowych warto wybrać, by później nie narzekać? Lepszy jest hosting w Gdańsku, Warszawie, Frankfurcie czy Dallas? Wiele przydatnych porad i wskazówek znajdziesz w niniejszym opracowaniu.

Co to są serwery internetowe

Serwer internetowy to nic innego jak specjalnie przygotowany komputer stale podłączony do internetu. To oczywiście najbardziej uproszczona definicja. W wypadku serwerów wymagania sprzętowe, używane systemy operacyjne i oprogramowanie jest zupełnie inne niż w wypadku zwykłych, biurowych czy domowych komputerów.

Setki a czasem tysiące fizycznych serwerów umieszczone są w szafach serwerowych w ogromnych halach na jednym lub kilku piętrach, w klimatyzowanych pomieszczeniach wyposażonych w najnowocześniejsze systemy chłodzenia, przeciwpożarowe, kontroli dostępu. Zasilane z kilku niezależnych źródeł, w tym akumulatorów i generatorów spalinowych. Połączenie z internetem zapewnia kilka lub kilkanaście osobnych łącz światłowodowych do węzłów dostępowych, z systemami balansującymi obciążenie każdego z nich.

Oferta firm hostingowych

Bardzo wiele firm w Polsce, począwszy od liderów i weteranów w tym segmencie usług, poprzez działające lokalnie niewielkie spółki informatyczne, a na jednoosobowych podmiotach skończywszy, oferuje usługi hostingowe. Największe z nich inwestują we własne serwerownie, mniejsze dzierżawią odpowiednią ilość fizycznych serwerów w Data Center w Polsce, Europie Zachodniej lub Stanach Zjednoczonych.

Standardem jest jednak oferta samoobsługowych kont hostingowych, w której to użytkownik końcowy sam administruje swoimi usługami i konfiguruje ich parametry poprzez panel administracyjny, do którego może się zdalnie zalogować poprzez przeglądarkę www. Dla dostawcy hostingu oznacza to oczywiście znaczną redukcję kosztów i możliwość zaoferowania niskich cen. Od użytkownika wymaga to jednak odpowiedniej wiedzy informatycznej, doświadczenia w tego rodzaju pracach, poświęcania sporej ilości czasu na stałe monitorowanie poprawności działania usług i umiejętności reagowania na sytuacje awaryjne.

Wybór hostingu dla strony

Przede wszystkim, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: ile miejsca na dysku serwera potrzebujemy na pliki strony www i pocztę, jaki ruch będzie generowała nasza firmowa witryna, czy będziemy potrzebowali baz danych i na ile wydajnych, jakich modułów zainstalowanych na serwerze będziemy potrzebowali i na jakim stopniu niezawodności oraz poziomie obsługi nam zależy. Dla fachowca te kwestie są proste i oczywiste. Dla laika... to oczywiście tylko reklamowe frazesy, że to wszystko jest lekkie, łatwe i przyjemne. Pierwsza awaria połączona z utratą ważnych dla firmy danych na serwerze czy maili weryfikuje te twierdzenia.

Lizard's Design oferuje profesjonalny hosting wraz z pełną obsługą techniczną, na serwerach w Trójmieście, dla stron gdańskich, sopockich i gdyńskich firm.

Przeczytaj także: Hosting - serwer dla stron www Gdańsk, Pomorze gdańskie


Menu

Kontakt

Zarejestrowałeś właśnie działalność lub prowadzisz już swój biznes na terenie Trójmiasta - Gdańska, Sopotu, Gdyni ?

Chcesz się rozwijać, zdobyć klientów i konsekwentnie umacniać swą pozycję na konkurencyjnym, trójmiejskim rynku ?

Twoja firma potrzebuje profesjonalnej i niedrogiej, nowej strony www skrojonej dokładnie na miarę jej ambicji i potrzeb ?

Nie chcesz ryzykować z samodzielnym wyborem domeny internetowej najlepiej dopasowanej do Twojej działalności ?

Potrzebujesz niezawodnego i szybkiego serwera na firmową witrynę i pocztę, wraz z kompletną obsługą hostingu ?

Chciałbyś wypromować swoją ofertę, znacznie zwiększyć sprzedaż i zyski dzięki skutecznej reklamie w internecie ?

Szukasz firmy, która efektywnie i tanio wypozycjonuje stronę z Trójmiasta na pierwsze miejsca w wyszukiwarkach ?

Potrzebujesz fachowca, który zajmie się prowadzeniem, obsługą techniczną i marketingową Twojej witryny web ?

Myślisz o optymalizacji kosztów w firmie i oszczędnościach jakie możesz mieć dzięki wykorzystaniu outsourcingu ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami już teraz - jesteśmy do dyspozycji !
Pracujemy w Gdańsku Sopocie Gdyni.


 • Nazwa Firmy:
 • Lokalizacja:
 • Adres e-mail:
 • Strona www (jeśli jest):
 • Osoba kontaktowa:
 • Telefon:
 • Temat zapytania:
 • zaprojektowanie witryny
 • rejestracja domeny
 • serwer, usługi hostingowe
 • reklama w internecie
 • pozycjonowanie strony
 • aktualizacja i obsługa www
 • inne
 • Uwagi: