Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu stron, jakie praktyczne znaczenie ma wypozycjonowanie firmowej strony w wyszukiwarkach www, ile to kosztuje i czy jest to opłacalna inwestycja dla każdej trójmiejskiej firmy? W niniejszym tekście postaramy się przybliżyć czytelnikowi te zagadnienia, unikając jednocześnie branżowego slangu i technicznej terminologii, na korzyść łatwo zrozumiałego dla przeciętnego człowieka języka.

Optymalizacja strony internetowej

Mając w planach efektywne pozycjonowanie - zawsze warto zacząć pracę od działań optymalizacyjnych. Najlepiej, jeśli zostaną one uwzględnione już na etapie projektowania witryny. Jeśli z jakichś powodów na początku zostały pominięte, należy wykonać je jeszcze przed rozpoczęciem właściwego pozycjonowania.

Celem optymalizacji witryn www jest usunięcie ewentualnych błędów i wprowadzenie mechanizmów ułatwiających indeksowanie stron przez wyszukiwarki, uporządkowanie struktury witryny, wprowadzenie właściwej hierarchii treści, poprawienie systemu nawigacji. Pozycjonowanie właściwie zoptymalizowanej strony jest łatwiejsze, szybsze i przynosi lepsze efekty, co przekłada się z kolei na optymalizację kosztów tej usługi.

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie strony przynosi wymierne korzyści, co widać szczególnie na przykładzie komercyjnych stron internetowych; może spowodować znaczny wzrost ilości wejść na naszą stronę z wyszukiwarki - a więc nie przypadkowych użytkowników, ale tych potencjalnie zainteresowanych właśnie naszą ofertą. Pozycja strony w wynikach wyszukiwania ma bezpośrednie przełożenie na ten wzrost - im wyżej, tym jest on bardziej zauważalny. Priorytetem jest oczywiście pierwsza strona w wyszukiwarce, ilość kliknięć z kolejnych znacznie spada.

Profesjonalnie wypozycjonowana strona www - z uwzględnieniem przyjętych zasad, wytycznych i wskazówek Google dla webmasterów, może utrzymywać się przez długi czas na osiągniętej pozycji, Należy oczywiście monitorować sytuację w wyszukiwarce która zmienia się po każdej aktualizacji jej algorytmu a także działania konkurencji, i prowadzić stałe działania zmierzające do utrzymania zdobytych pozycji. Nie ma czegoś takiego jak jednorazowe pozycjonowanie, które zapewni nam pożądane miejsca w wynikach raz na zawsze.

Znaczenie zaplecza pozycjonerskiego

Dla każdego profesjonalnego pozycjonera jest oczywiste, że celem jego działań nie powinno być tylko samo w sobie manipulowanie wynikami wyszukiwania - ale zapewnienie jak największej ilości wartościowego ruchu, kierowanego na pozycjonowaną stronę - i jego źródłem nie może być tylko sama wyszukiwarka. Jedną z metod składających się na pozycjonowanie jest wciąż zdobywanie odpowiednich linków prowadzonych na naszą stronę z wartościowych i powiązanych z nią tematycznie witryn internetowych.

Są one odwiedzane nie tylko przez roboty indeksujące wyszukiwarek ale także przez żywych ludzi, należy więc zadbać aby tekst towarzyszący tym linkom był starannie przygotowany, nośny marketingowo, i zachęcał czytającego go użytkownika do kliknięcia w link prowadzący do naszej witryny. Jakość różnorodnej, dobrze zindeksowanej i wysoko ocenianej przez wyszukiwarki zawartości którą dysponuje pozycjoner, zwanej zapleczem pozycjonerskim, w znacznym stopniu wpływa na jego zdolność skutecznego pozycjonowania stron klientów.

Lizard's Design efektywnie pozycjonuje w Google strony www wielu gdańskich, sopockich i gdyńskich firm, działających nie tylko na terenie Trójmiasta.

Przeczytaj też: Pozycjonowanie stron i witryn www Gdańsk, Pomorze gdańskie


Menu

Kontakt

Zarejestrowałeś właśnie działalność lub prowadzisz już swój biznes na terenie Trójmiasta - Gdańska, Sopotu, Gdyni ?

Chcesz się rozwijać, zdobyć klientów i konsekwentnie umacniać swą pozycję na konkurencyjnym, trójmiejskim rynku ?

Twoja firma potrzebuje profesjonalnej i niedrogiej, nowej strony www skrojonej dokładnie na miarę jej ambicji i potrzeb ?

Nie chcesz ryzykować z samodzielnym wyborem domeny internetowej najlepiej dopasowanej do Twojej działalności ?

Potrzebujesz niezawodnego i szybkiego serwera na firmową witrynę i pocztę, wraz z kompletną obsługą hostingu ?

Chciałbyś wypromować swoją ofertę, znacznie zwiększyć sprzedaż i zyski dzięki skutecznej reklamie w internecie ?

Szukasz firmy, która efektywnie i tanio wypozycjonuje stronę z Trójmiasta na pierwsze miejsca w wyszukiwarkach ?

Potrzebujesz fachowca, który zajmie się prowadzeniem, obsługą techniczną i marketingową Twojej witryny web ?

Myślisz o optymalizacji kosztów w firmie i oszczędnościach jakie możesz mieć dzięki wykorzystaniu outsourcingu ?

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami już teraz - jesteśmy do dyspozycji !
Pracujemy w Gdańsku Sopocie Gdyni.


 • Nazwa Firmy:
 • Lokalizacja:
 • Adres e-mail:
 • Strona www (jeśli jest):
 • Osoba kontaktowa:
 • Telefon:
 • Temat zapytania:
 • zaprojektowanie witryny
 • rejestracja domeny
 • serwer, usługi hostingowe
 • reklama w internecie
 • pozycjonowanie strony
 • aktualizacja i obsługa www
 • inne
 • Uwagi: